338 | Kč |
Prenatal Complex, komplex vitamínů pro těhotné ženy 90 kapslíMultivitaminy, multiminerály a ostatní |
||||||||||||
|
||||||||||||
Chci ještě lepší cenu
|
Další informace k produktu Prenatal Complex, komplex vitamínů pro těhotné ženy 90 kapslí
Multivitamínový komplex obsahující 30 ověřených látek pro zdravý vývoj miminka. Obsahuje biologicky aktivní vitamíny, minerály a živiny pro nastávající i novopečené maminky. Všechny živiny v komplexu jsou zastoupeny ve snadno vstřebatelných aktivních formách, čímž je zajištěn pozitivní efekt na organismus před těhotenstvím, během těhotenství i během kojení. V jednom produktu najdete vše, co je důležité pro správný vývoj miminka a pohodový průběh těhotenství.
Není vitamín jako vitamín
Během těhotenství a kojení se zvyšují výživové požadavky žen, protože tělo musí zvládnout růst a vývoj plodu a později také výživu novorozence bez ztrát pro matku. Navíc v prvním trimestru může docházet k nevolnostem, a proto je žádoucí výživu podpořit vhodným a kvalitním doplňkem stravy. Na trhu existuje mnoho produktů obsahující různé formy vitamínů. Syntetické formy vitamínů tělo nejprve musí v játrech přeměnit, aby mohly být využity. To je proces s nejistým výsledkem, a proto se vitamíny nemusí dobře vstřebat. Nejlepší jsou bioaktivní formy vitamínů, které tělo bez ohledu na zdravotní stav vždy dobře využije. Proto jsme v naší formuli pro nastávající a novopečené maminky použili jen a pouze bioaktivní formy vitamínů.
Vyřešili jsme výživu za vás
BrainMax Prenatal Complex je speciální formule vitamínů a minerálů v biologicky aktivních formách, které je schopno tělo okamžitě využít. Třemi kapslemi doplníte všechny důležité vitamíny, minerály a živiny, které jsou klíčové pro správný vývoj miminka a klidný průběh těhotenství.
- Chelátové formy minerálů - železo a hořčík, které nezatíží trávicí trakt a snadno se vstřebávají.
- Lipozomální vitamín C s 95% vstřebatelností.
- Přírodní vitamín A pro bezpečnější užívání.
- Jód z organického kelpu pro správnou produkci hormonů štítné žlázy.
- BIO acerola pro její antioxidační schopnosti.
- Patentovaná nejlepší forma vitamínu K2 spolu s D3 pro lepší vstřebávání vápníku.
- Bioaktivní kyselina listová ve formě methylfolátu pro podporu vývoje neurální trubice.
- Aktivní formy vitamínů B.
Vyberte si výživu na 1 nebo 2 měsíce
Menší balení obsahuje 90 kapslí a lahvička tedy vydrží na 30 dní. Větší balení je na 2 měsíce a obsahuje 180 kapslí. Bez ohledu na to, které balení si vyberete, BrainMax Prenatal Complex vám poskytne vyváženou směs klíčových živin, jako jsou kyselina listová, železo, vápník, vitamíny D a B12, které jsou zásadní pro zdravý průběh těhotenství a podporu vašeho celkového zdraví.
Patentovaná nejlepší forma vitamínu K2 spolu s D3
Vitamín D3 je klíčový pro zdravý vývoj kostí, protože pomáhá tělu vstřebávat a využívat vápník i fosfor. Vitamín K2 pak zajišťuje, že vápník je správně využíván v kostech a zubech a zároveň zabraňuje jeho usazování v cévách. Je důležitý taktéž pro tvorbu osteokalcinu. Proteinu, který je nezbytný pro mineralizaci kostí, aby byly zdravé a silné. Na rozdíl od běžných forem vitamínu K2, které v těle vydrží jen 1,5 hodiny, vitamín K2 MK7 all-trans K2VITAL®DELTA zůstává v těle aktivní až 78 hodin, což umožňuje nepřetržitou výživu kostí.
Proč je v těhotenství důležitá kyselina listová ve formě methylfolátu
Kyselina listová je klíčovou živinou nejen v těhotenství, ale i několik měsíců před plánovaným otěhotněním. Podílí se na buněčném růstu a dělení, syntéze, opravy DNA a výrazně snižuje riziko rozštěpu neurální trubice. Zvýšený příjem kyseliny listové by měl začít již 3 měsíce před početím a poté v průběhu celého těhotenství. V multivitamínech se obvykle vyskytuje ve formě syntetické kyseliny listové, která je těžko metabolizována. Aby bylo doplňování kyseliny listové skutečně efektivní, musí být ve formě, kterou dokáže naše tělo okamžitě využít. Neaktivní formy musí být totiž nejdříve přeměněny, neboli methylovány játry, aby se staly aktivními a tělo je mohlo využít.
Aktivní forma kyseliny listové = methylfolát
Celý proces přeměny kyseliny listové na aktivní formu methyl folátu má na starost enzym methyltetrahydrofolát reduktáza (MTHFR). Avšak dle odhadů 30-50% populace nedokáže z kyseliny listové methylfolát vytvořit.
Liposomální vitamín C s 95% vstřebatelností!
Vitamin C je základním stavebním kamenem imunitního systému, ale je také nezbytný pro růst tkání, vstřebávání železa a struktury cév. Běžné formy vitamínu C střevní bariéru překonávají jen s velkými obtížemi a proto se vstřebá do krevní plazmy pouze asi 8% vitamínu C. Naše speciální formule pro těhotné obsahuje lipozomální vitamín C, který je zapouzdřen v nanočásticích zvaných liposomy, které jsou vyrobeny z přírodního slunečnicového lecitinu. Díky tomu dokáží projít skrz stěnu tenkého střeva a dostat se do krevního řečiště. Vstřebatelnost lipozomálního vitamínu C je až 95% a je tak nejlepším možným řešením, jak doplnit vitamín C beze ztrát.
Podpora správného vývoje mozku díky CDP Cholinu
CDP cholin je aktivní forma cholinu, který je klíčový pro syntézu fosfolipidů v mozkových buňkách, což je zásadní pro správný vývoj mozku miminka. Narozdíl od formy bitartrát dokáže prostoupit hematoencefalickou bariéru, což umožňuje přímý vliv na mozkové funkce. CDP-cholin (citikolin): Je známo, že má vyšší biologickou dostupnost s efektivnějším přeměněním na cholin ve tkáních, zejména v mozku. Některé zdroje naznačují, že biologická dostupnost CDP-cholinu může být až 90 % nebo více, v závislosti na tom, jak je měřena (například přímý dopad na mozkové tkáně versus systémová absorpce). Pomáhá zajistit, že nervové buňky mají dostatek stavebních bloků pro optimální růst a vývoj. Citikolin podporuje produkci acetylcholinu, což je důležité pro zdravou komunikaci mezi nervovými buňkami jak u matky, tak u miminka.
Vysoce vstřebatelný horčík bisglycinát
Hořčík je nezbytný minerál, který hraje klíčovou roli ve více než 300 enzymatických reakcích v těle. Během těhotenství je hořčík zásadní pro správný růst a vývoj plodu, pomáhá při tvorbě silných kostí a zubů, reguluje hladiny cukru a krevního tlaku, což je zvláště důležité v tomto období, kdy tělo ženy prochází významnými fyzickými změnami. Podporuje lepší spánek a přispívá k uvolnění svalů, což je klíčové pro ženy trpící křečemi v nohách, k čemuž dochází v pozdějších fázích těhotenství.
Aktivní formy vitamínu B
Těhotenství zvyšuje energetické potřeby těla, aby podpořilo růst plodu. Vitamíny skupiny B, jako jsou B6 a B12, jsou zásadní, protože pomáhají proměňovat jídlo v energii, což je během těhotenství klíčové pro udržení vitality. Tyto vitamíny jsou nejúčinnější ve své aktivní formě, kterou tělo může ihned využít. Naše speciální formule pro těhotné a kojící ženy obsahuje tyto aktivní formy vitamínu B, které jsou rychle využívány tělem, podporují zdravý vývoj neurologických funkcí dítěte a pomáhají snižovat nevolnost v prvním trimestru.
Až 25% těhotných žen trpí nedostatkem železa
Během těhotenství je dostatek železa klíčový pro zdravé zásobení kyslíkem miminka. Až čtvrtina těhotných žen zažívá nedostatek železa, což může vést k anemii – stavu, kdy krev obsahuje málo zdravých červených krvinek. Tento nedostatek může způsobit únavu, bolesti hlavy, špatný spánek a může být zhoršen nevolností a zvracením, které omezuje příjem železa z potravy. Železo bisglycinát je forma železa, která je pro tělo snadno vstřebatelná a zároveň šetrná k trávicímu systému.
- Přispívá k normálnímu energetickému metabolismu.
- Přispívá k normálním rozpoznávacím funkcím.
- Přispívá k normální tvorbě červených krvinek a hemoglobinu.
- Přispívá k normálnímu přenosu kyslíku v těle.
- Přispívá k normální funkci imunitního systému.
- Přispívá ke snížení míry únavy a vyčerpání.
- Přispívá k normální funkci imunitního systému.
- Podílí se na procesu dělení buněk.
Přírodní vitamín A ve formě beta karotenu
Vitamín A je klíčový pro imunitní systém a zdraví očí, zejména pro vývoj sítnice, která je důležitá pro zpracování světla. Betakaroten, přirozená forma vitamínu A, je pro tělo bezpečnější než syntetický retinol, protože předchází riziku toxicity. Tělo si z betakarotenu vytvoří jen tolik retinolu, kolik skutečně potřebuje.
Čím doplnit BrainMax Prenatal Complex?
Jednou z nejdůležitějších živin v těhotenství je omega 3, která v tomto multivitamínu chybí, protože by se tam jednoduše nevešla. Kyselina dokosahexaenová DHA je stěžejním stavebním blokem pro mozek plodu, jeho oči a nervový systém. Jakmile se dítě narodí, omega 3 kyseliny jsou důležité zase pro rozvoj jeho mozku a imunitního systému. BrainMax Vegan Omega je získáván z řas algae a v 1 dávce obsahuje 2782 mg DHA. Oproti kapslovým formám je olej dobře chráněn před oxidací organickým olivovým olejem odrůdy Picual, který patří mezi odrůdu s nejvyšší koncentrací polyfenolů. Tato kombinace omega 3 a polyfenolů z olivového oleje zajistí lepší zabudování omega 3 mastných kyselin EPA a DHA do membrán buněk. Navíc nemusíte obávat těžkých kovů a dalších toxinů, protože firma VIVO omega pěstuje řasy Algae v uzavřeném, velmi čistém ekosystému.
SLOŽENÍ
Prenatal Complex, komplex vitamínů pro těhotné ženy 90 kapslí
obsahuje: Hořčík bisglycinát, liposomální vitamín C (kyselina askorbová), CDP Cholin, draslík (jako chlorid draselný), vápník (jako citrát vápenatý), BIO acerola, betain (jako betain HCl), železo (bisglycinát železnatý chelát), vitamín E (jako d-alfa tokoferol), vitamin B3 (niacinamid),vitamin B3 (niacinamid), zinek (z bisglycinátu zinečnatého), kyselina pantotenová (jako D-pantotenát vápenatý), mangan (bisglycinát manganatý), bor (jako glycinát boritý), Vitamín B6 (pyridoxal-5-fosfát), Vitamín B2 (riboflavin-5-fosfát), vitamin B1 (jako thiamin HCl), měď (jako bisglycinát mědi), vitamin A (betakaroten), folát (jako vápenatá sůl L-5-methyltetrahydrofolátu), jód z BIO řasy, vitamin K2 (jako K2VITAL®DELTA MK7), vitamin K1 (jako fytonadion), selen (jako selenomethionin), molybden (molybden glycinát), biotin, vitamin D3 (cholekalciferol), chrom (pikolinát chromitý), vitamín B12 (methylkobalamin)
DÁVKOVÁNÍ
Prenatal Complex, komplex vitamínů pro těhotné ženy 90 kapslí
Užívejte 3 kapsle denně s jídlem.
UPOZORNĚNÍ
Ukládejte mimo dosah dětí. Výrobek není určen pro děti. Nepřekračujte doporučené denní dávkování. Přípravek není určen jako náhrada pestré stravy. Dodržujte zdravý životní styl. Neobsahuje lepek ani laktózu.
v 1 kapsli | v 1 dávce 3 kapsle | ||
---|---|---|---|
Vitamín A - retinol | 433,33 mcg (54%*) | 1300 mcg (163%*) |
Vitamíny a minerály Vitamín A - retinol Vitamín A je nezbytný pro dobrý zrak, podporuje růst, a správný vývoj buněk sliznic, kostí a je důležitý pro krvetvorbu. |
Vitamín B1 - thiamin | 0,47 mg (43%*) | 1,4 mg (127%*) |
Vitamíny a minerály Vitamín B1 - thiamin Vitamín B1 působí příznivě na nervový systém a proti únavě.Při velké fyzické námaze a při stresu potřeba vitamínu B1 stoupá. Thiamin se v lidském těle neukládá a jeho zásoba vydrží jen na 4-10 dní. Proto musí být stále přítomen v potravě. Vitamin B1 (thiamin, někdy zvaný také aneurin) je rozpustný ve vodě. Vyskytuje se v lidském organismu ve vázaných formách. Účastní se přeměny cukrů v organismu a je významný také při přeměně alfa-oxokyselin. Thiamin je pravidelnou složkou multivitaminových přípravků. Používá se jako ochrana před nedostatkem tohoto vitaminu v těle nebo při prokázaném nedostatku tohoto vitaminu, tj. při hypovitaminóze, která se projevuje únavou, často ztrátou chuti k jídlu, svalovou slabostí, závratěmi, bolestmi v kloubech, poruchami růstu, bolest hlavy,záněty nervů, zrychlením srdeční činnosti, poklesem krevního tlaku, psychickými a nervovými poruchami. Jako doplňkové léčivo se používá také při zánětech nervů projevujících se u alkoholiků a těhotných žen, při léčbě hnisavých zánětů vlasových míšků čili tzv. furunklů, při pásovém oparu, u roztroušené sklerózy a také při terapii léčivy, která potlačují střevní floru syntetizující vitaminy skupiny B.Nepodáváme při přecitlivělosti na thiamin.Pozor na alergické kožní rekce (senná rýma, kopřivka).Jeho vstřebávání snižuje například-současně podávaná antibiotika a nebo jiná chemoterapeutika.Denní potřeba je asi 1,5 mg u dospělých a udětí 0,25-1,5 mg.Pokud, ale doporučí tento vitamin lékař může se pohybovat až 25-100 mg. V těhotenství a při kojení není podávání zakázáno. Nejlepším zdrojem jsou brambory, droždí, fazole, obiloviny, vepřové maso, lískové oříšky, drůbež a ryby. |
Vitamín B12 - kobalamin | 0,93 mcg (37%*) | 2,8 mcg (112%*) |
Vitamíny a minerály Vitamín B12 - kobalamin Vitamin B12 je důležitý především pro správnou funkci krvetvorby, podílí se na syntéze DNA a ATP a je nezbytný pro správnou funkci nervového systému. Vitamin B12 čili kyanokobalamin je velmi důležitým vitaminem pro člověka, neboť je nezbytně nutný pro krvetvorbu, spolupůsobí při biosyntéze nukleových kyselin, při buněčném dělení a má také významnou úlohu má při přeměně cukrů, tuků a bílkovin.Používá se k doplnění hladiny vitaminu v těle při jeho nedostatku způsobeném nedostatečným vstřebáváním v důsledku onemocnění střev, slinivky břišní nebo při infekcích bakteriálního nebo parazitárního typu. K léčbě určitého typu chudokrevnosti se však nepodává perorálně, jeho podání probíhá pod lékařským dohledem. Kyanokobalamin je také součástí léčiv používaných při onemocnění jater a přípravků určených k celkové výživě. Používá se i ke zlepšení různých nervových příznaků jako je mravenčení, kvalitativně změněná citlivost organismu, zhoršení svalové koordinace, ztráta pociťování vibrací, náladovost, zhoršení paměti, duševní výkonnosti, stavy psychózy. Nepodáváme při přecitlivělosti na vitamin B12 a při změně velikosti zrakového nervu. Pozor na alergické kožní reakce.Vitamin B12 se nevydává bez lékařského předpisu, ve volně prodejných lécích je pouze jako součást multivitaminových přípravků v dávkách 0,5 - 6 mikrogramů. Terapeutické dávky jsou násobně vyšší. Pokud užíváte jiné léky na lékařský předpis nebo bez něj, poraďte se předem s lékařem! Vyskytuje se především ve vejcích, červeném mase, drůbeži, korýších, mléce a mléčných výrobcích, kysaném zelí, játrech a ledvin. Nedostatek může vést k perniciozní anemii a degeneraci kostní dřeně. |
Vitamín B2 - riboflavin | 0,53 mg (38%*) | 1,6 mg (114%*) |
Vitamíny a minerály Vitamín B2 - riboflavin Riboflavin je důležitý pro dobrý stav kůže, očí, funkce srdce a dalších orgánů. Jelikož má významný vliv na metabolismus cukrů, tuků a aminokyselin, ovlivňuje celkovou energetickou přeměnu v organismu. Vitamin B2 neboli riboflavin patří do skupiny vitaminů rozpustných ve vodě. Je součástí řady enzymových systémů, podílí se téměř na všech oxidoredukčních procesech, které probíhají v buňkách. Používá se v kombinaci s jinými vitaminy skupiny B při nedostatku těchto vitaminů v těle, tj. v období jeho zvýšené spotřeby - růstu, puberty, zvýšené fyzické námaze, při rekonvalescenci, únavě, celkovém vyčerpání, při jednostranné dlouhotrvající nepřiměřené stravě, u pacientů s rychlým úbytkem na tělesné váze. Léčebně se používá také u zánětu jazyka, u kožního onemocnění charakteristického výtokem mazu, u rozsáhlých popálenin, u dlouhotrvajících horečnatých stavů, při zánětech ústních koutků a při rekonvalescenci po zánětlivých chorobách. Nepodáváme při stavech přecitlivělosti na riboflavin. Při použití vyšších dávek tohoto vitaminu může dojít ke svědění a k výskytu kvalitativně změněné citlivosti jedince, popř. ke žlutému zabarvení moče, které je způsobeno vylučováním nevyužitého vitaminu B2. Denní potřeba riboflavinu u člověka je 1,5-1,8 mg, vyšší potřeba je v období těhotenství, kojení a období růstu. Doporučovaná denní dávka při hypovitaminozách je 10-30 mg riboflavinu perorálně. Dětem od tří do 12 let denní dávka pouze do 10 mg. Dětem mladším 3 let by neměla být tato účinná látka aplikována. Dávkování bývá převážně individuální, konzultovat s lékařem! Zvýšené požadavky všech vitaminů jsou v období těhotenství a při kojení. O vhodnosti užívání směsí vitaminů je třeba se poradit s lékařem.Hlavními zdroji riboflavinu je pivovarské a pekařské droždí, mléko, vejce, kakao, tvaroh, vepřové, hovězí a telecí maso, ořechy, brambory, ryby. |
Vitamín B3 - niacin | 6 mg (38%*) | 18 mg (113%*) |
Vitamíny a minerály Vitamín B3 - niacin Niacin je nutný pro uvolňování energie z potravy. Kyselina nikotinová může být používána ke snižování hladiny cholesterolu v krvi. Niacin někdy nazývaný nikotinamid, bez něj v podstatě nemůže vůbec pracovat mozek. Napomáhá při likvidaci některých složek cholesterolu a tuků v těle. Denní doporučená dávka je 16 mg. Množství pro dospělé se toleruje maximálně do 35 mg/den. Větší množství potřebují těhotné a kojící ženy, a např. lidé s onemocněním ledvin. Při pití alkoholu a požívání většího množství sladkostí potřeba roste.Pozor na předávkování!!!Příznakem pak může být zarudlá kůže, pocity horka, zvýšení aktivity krve. Lehký nedostatek niacinu se projevuje mnoha nespecifickými symptomy, např.: nespavost, ztráta chuti k jídlu, váhový úbytek, bolestivost jazyka a sliznice ústní dutiny, bolesti břicha, atd. Zdroji niacinu jsou opět pivní droždí, játra, tuňák, sardinky, krocan, semena slunečnice, fazole a hrachu. Funkce: - je součástí důležitých koenzymů v metabolismu sacharidů, mastných kyselin a aminokyselin (NAD a NADP) - udržuje normální tělesný růst a přiměřenou zásobu energie - podporuje syntézu žlucových solí, nutných pro trávení tuku a vstrebávání živin rozpustných v tucích (vitaminy A, D, E a K) - reguluje syntézu hormonu (tyroxin, inzulin, rustový hormon) - působí hlavne v játrech, kuži, strevech a kostní dřeni podporuje metabolismus tuků a přispívá k útlumu tvorby cholesterolu a triglyceridů Příznaky nedostatků: - pelagra (kožní záněty, průjem, postižení sliznic, depresivní psychóza, demence) - vyčerpání - mírné kožní vyrážky - průjem, podráždění - bolest hlavy, příznaky imitující úžeh - ztráta chuti k jídlu, poruchy spánku |
Vitamín B5 - kyselina pantothenová | 2,33 mg (39%*) | 7 mg (117%*) |
Vitamíny a minerály Vitamín B5 - kyselina pantothenová Aktivní forma kyseliny pantothenové je koenzym A. Ten je v organismu nutný při metabolismu sacharidů a lipidů a při syntéze životně důležitých látek (aminokyselin, hormonů, hemoglobinu, acetylcholinu a mnoha dalších). Název kyseliny pantotenové, označované také jako vitamin B5, znamená „všude se nacházející“. Kyselina pantotenová je skutečně přítomna ve všech tělesných tkáních. Je totiž součástí velmi důležitého koenzymu A, který se zúčastňuje biologicky důležitých reakcí při metabolismu cukrů a tuků. Kromě toho je tento vitamin důležitý pro tvorbu mastných kyselin, steroidních látek, porfyrinů, vitaminů a aminokyselin v těle a je zodpovědný za metabolismus rychle se obnovujících buněk kůže a sliznic.Používá se při nedostatku vitaminu v těle, jako součást polyvitaminových přípravků slouží také k odstranění únavy, při předrážděnosti, při poruchách spánku. Lokálně se tento vitamin používá na urychlení hojení ran, při likvidaci zánětlivých procesů sliznice. Používá se k léčbě povrchových a mechanických poškozeních kůže bez infekčních ložisek. Při nedostatku tohoto vitaminu dochází k degeneraci nervů a svalů, proto slouží jako doplňkové léčivo při zánětech četných nervů, u svědivých kožních projevů, také u zánětů horních cest dýchacích, u zánětu dutiny ústní a hltanu - tedy všude tam, kde je nutné udržet funkci rychle se obnovujících buněk sliznic a kůže. Nepodáváme při přecitlivělosti na kyselinu pantothenovou, opatrnosti je třeba při léčbě streptomycinem. Denní potřeba pro člověka se odhaduje na 10-20 mg vzhledem k tomu, že lidský organismus přijímá značné množství vitaminu potravou. Současně s komplexem jiných vitaminů k harmonizaci organismu postačí denní dávka 10 mg, k terapeutickému použití se ústně mohou podávat násobně vyšší dávky až 100 mg i více dospělým a dětem starším 12 let, u dětí mladších se dávky snižují na 25-50 mg v závislosti na věku. Nejdříve, ale vždy konzulujeme s lékařem. Je obsažena především ve vejcích, rybách, mléku a mléčných výrobcích, cereáliích a celozrnném pečivu, zelenině, zejména košťálovinách (zelí, kapusta) i dalších potravinách, které jsou zdrojem B vitaminů. Velké dávky kyseliny pantotenové mohou způsobit průjem. |
Vitamín B6 - pyridoxin | 0,67 mg (48%*) | 2 mg (143%*) |
Vitamíny a minerály Vitamín B6 - pyridoxin Větší množství vitamínu potřebují lidé, kteří mají velký přísun bílkovin (profesionální sportovci), ženy, které berou hormonální antikoncepci. Svalová fosforylasa váže 70-80% celkového množství vitamínu B6 v lidském těle. Vitamin B6, pyridoxin, se skládá ze tří forem - pyridoxinu, pyridoxalu a pyridoxaminu. Patří do skupiny ve vodě rozpustných vitaminů B a je nesmírně důležitý jako koenzym pro řadu metabolických (dekarboxylačních a transaminačních) přeměn v těle. Používá se jako prevence nedostatku vitaminu z potravy, při zvýšené potřebě vitaminu u těhotných a kojících žen, pak k léčbě sníženého množství pyridoxinu v těle, což se projevuje především zvýšenou nervosvalovou dráždivostí vedoucí u dětí až ke křečem, mazotokovými změnami kůže, záněty sliznice dutiny ústní. Účinná je jeho aplikace také při chudokrevnosti a při nervových obtížích. Jako doplňková látka se používá také při toxických projevech ozáření a při dlouhodobé terapii perorálními antikoncepčními přípravky, penicilaminem, isoniazidem a hydralazinem. Nepodáváme při přecitlivělosti na pyridoxin. Profylaktické podávání pyridoxinu se pohybuje do 5 mg denně, tato dávka je však snížena při použití směsi s jinými vitaminy a minerálními solemi do O,5-2 mg. Terapeutické dávkování bývá individuální. Obvyklá terapeutická perorální dávka 20 - 40 mg denně, u některých typů anémií se může dávka zvýšit až na 500 mg pyridoxinu/den. Při výskytu neobvyklých reakcí se poraďte s lékařem! Dávky v období těhotenství a při kojení také konzultovat s lékařem! Tak jako u ostatních vitamínů skupiny B, je důležitým zdrojem pyridoxinu droždí, brambory, fazole, vepřové maso, vejce, banán, zelí, mrkev, ořechy, kuřata a ryby. Příznaky nedostatku mohou být nervové poruchy, anémie (chudokrevnost), ztráta vlasů, porucha imunitního systému, růstu, svalů. Pozor rizikové skupiny!!! - cukrovka (diabetes mellitus) - kuřáci - nedostatek hořčíku - příjem B6 je většinou provázen nedostatkem i ostatních B vitaminů, ve věkové skupině 19 až 35 let a u osob zneužívajících alkohol - více vitaminu B6 je třeba při zvýšeném příjmu bílkovin (20 mg/g bílkoviny) a tuků ve stravě, v těhotenství, při kojení, chronické dialýze, v případě poruchy vstřebávání živin (malabsorpce), při chronickém užívání léků (např. antikoncepčních tabletek, izoniazidu, D-penicilaminu, kortizonu), při nespavosti a podrážděnosti. |
Vitamin D3 - cholekalciferol | 8,33 mcg (167%*) | 25 mcg (500%*) | |
Vitamín E - tokoferol | 6,33 mg (53%*) | 19 mg (158%*) |
Vitamíny a minerály Vitamín E - tokoferol Vitamín E blahodárně působí na nervovou soustavu, na sexuální výkonnost. Je skvělým prostředkem na rozšiřování cév, navíc má močopudné (diuretické) účinky a je vhodný i na snižování krevního tlaku. Vitamin E je v tucích rozpustný vitamin. Chemicky ho tvoří skupina tokoferolů, v lécích se používá biologicky nejúčinnější alfa-tokoferol. Působí jako ochranná složka buněčných membrán. Používá se k prevenci a léčbě nedostatku vitaminu E v organismu, k prevenci vývojových poruch plodu, k doplnění zásoby vitaminu po operacích, při těžkých onemocněních, v rekonvalescenci a při větší zátěži. Jako doplňkové léčivo u neplodnosti, jako podůrný lék hormonální léčby menstruačního cyklu, při klimakterických obtížích, při svalové ochablosti, ve stomatologii ke zlepšení stavu dásní, k prevenci parodontózy, jako podpůrný prostředek při onemocnění kloubového aparátu, při nervových obtížích, při poruchách sliznic dýchacích a polykacích cest. Nepodáváme při přecitlivělosti na vitamin E, hrozí vysoké riziko uvolnění krevních sraženin, v prvních třech měsících těhotenství, u dětí do 3 let. Snášenlivost vitaminu E je dobrá, pouze při dlouhodobém užívání nebo při vysoké dávce mohou vzniknout zažívací obtíže, únava, slabost a bolesti hlavy. Podávání vysokých dávek vitaminu E může mít za následek zhoršenou poruchu srážlivosti krve, která je vyvolaná nedostatkem vitaminu K. Dávkování - minimální denní příjem se považuje 10-20 mg vitamínu E. Terapeuticky je však obvyklá denní dávka pro dospělé jedince vyšší 200-400 mg vitaminu E. U dětí je perorální dávka 5-10 mg denně, je však lépe podávání vitaminu E u dětí nad 3 let věku konzultovat s lékařem. Dávkování v těhotenství a v období kojení určuje lékař. Opatrnosti je třeba při podávání dětem mladším 12 let a u osob, které používají perorálně podávané přípravky proti krevní srážlivosti a u žen s dlouhodobým užíváním antikoncepčních přípravků. Při výskytu nežádoucích účinků se poraďte s lékařem!Při současném používání přípravků s vitaminy nebo s minerály je také nutná konzultace s lékařem! Zdrojem vitaminu E jsou například rostlinné oleje, ořechy, mandle, celozrnné produkty a listová zelenina(zelí, špenát). |
Vitamín B7 - Vitamin H - biotin | 11,67 mcg (23%*) | 35 mcg (70%*) |
Vitamíny a minerály Vitamín B7 - Vitamin H - biotin Biotin v našem funguje jako přenašeč tzv. aktivní kyseliny uhličité. Slouží k látkové výměně tuků a bílkovin. Podílí se na metabolismu téměř všech buněk v našem těle. Účastní se při tvorbě mastných kyselin, které jsou součástí stěny každé buňky. Až časem byl zařazen do skupiny vitamínů.Trvalo to přibližně 40 let. Jde o bezbarvý ve vodě rozpustný vitamín který připívá k funkci některých enzymů. Vyskytuje se především v potravinách. Mezi zdroje bohaté na biotin patří játra, ledviny, vaječné žloutky, ale také sojové body, ořechy, špenát, houby čočka, ovoce, cereálie a chléb. Je esenciálním kofaktorem čtyř karboxyláz, které katalyzují důležité procesy v organizmu. Funkce biotinu: - účastní se glukogenogeneze a zásobování meziprodukty v citrátovém cyklu - podílí se na syntéze mastných kyselin - je zapojen do katabolismu leucinu a propionátu |
Vitamín K1 | 30 mcg (40%*) | 90 mcg (120%*) | |
Draslík | 33,33 mg (2%*) | 100 mg (5%*) |
Vitamíny a minerály Draslík Draslík spolu se sodíkem patří mezi biogenní prvky a poměr jejich koncentrací v buněčných tekutinách je významným faktorem pro zdravý vývoj organizmu. Draslík udržuje napětí svalů, snižuje krevní tlak, je přirozeným diuretikem. Draslík je alkalický kov, patří k nejdůležitějším elektrolytům, je hlavním kationem obsaženým v nitrobuněčných tekutinách. Má nenahraditelný fyziologický význam při přenosu nervových signálů, kontrole svalové kontrakce udržování normálního krevního tlaku. Pomáhá snižovat krevní tlak, také může pomáhat v prevenci hypertenze, mozkových i srdečních příhod. Nedostatkem může být vyvolána svalová slabost a nauzea. K závažnému nedostatku může dojít u lidí užívajících silná diuretika: Nízká hladina může vést až k srdečnímu selhání. Zdrojem je čerstvá zelenina, ovoce (meruňky, brambory, pomeranče), maso drůbež, mléko, jogurty. Potřeba- Pro dospělé se doporučuje příjem 3500 mg draslíku denně. Dostatečná hladiny draslíku v krvi je důležitá např. u pacientů s „odvodňovací“ léčbou (diuretika). Nemá žádné nežádoucí efekty. Příznaky nedostatku draslíku zahrnují- svalovou slabost a únavu, psychickou podrážděnost, nauzeu, poruchy srdečního rytmu, problémy se svalovou kontrakcí a koordinací. Nízká hladina může vést až k srdečnímu selhání. Funkce: - hladiny draslíku a sodíku resp. jejich rovnováha má význam pro kontrolu nervových funkcí, svalových kontrakcí, stabilního krevního tlaku, pravidelný srdeční rytmus a přenos elektrochemických impulzů. - draslík se podílí na funkci enzymových systému a ovlivňuje funkci ledvin. - draslík jako elektrolyt se účastní utváření acido-basické rovnováhy v krvi a osmotické rovnováhy mezi tělesnými buňkami a okolní tekutinou. |
Hořčík | 66,67 mg (18%*) | 200 mg (53%*) |
Vitamíny a minerály Hořčík Hořčík je důležitý pro správnou činnost svalů a nervů, , ale i pro uvolňování energie z glukózy a pro správnou stavbu kostí. Udržuje v dobrém stavu oběhový systém a je prevencí infarktu.Mírní deprese a přispívá ke zdravým zubům. Tento minerál je nepostradatelný pro řadu tělesných funkcí, včetně přenosu nervových impulsů, tvorby zubů a kostí a svalových stahů. Hořčík je nezbytný pro velký počet biochemických reakcí v rámci metabolismu. Aktivuje více než 300 enzymů, je důležitý pro tvorbu energie, stabilizuje buněčné membrány, je velmi důležitý jako faktor přenosu vedení, působí proti poruchám srdečního rytmu. Důležitý ve sportu jako ochranný prostředek. Lidské tělo obsahuje 25 g. Nejbohatší na hořčík je kostra, mozek, srdeční sval, játra a ledviny, dále je v ořechách, banánech, rýži, obilninách a listové zelenině. Jeho nedostatek může vést neuromuskulární dysfunkci.Doporučená dávka je 300-maximálně 350 mg/den. Nesmí být podáván při porušené funkci ledvin a pomalém chodu srdce. Následky nedostatku hořčíku- bolesti hlavy, poruchy spánku, podrážděnost, svalové křeče, nedostatek vápníku, premenstruální syndrom, deprese, obtíže se soustředěním, zvýšený krevní tlak, průjem a zácpa. Pozor na rizikové skupiny, kterými je těhotenství, kojení, velké sportovní výkony, postižení střev, antikoncepce, vysoký příjem vápníku, bílkovin, mentální anorexie a cukrovka. |
Chrom | 6 mcg (15%*) | 18 mcg (45%*) |
Vitamíny a minerály Chrom Chróm pomáhá udržovat hladinu krevního cukru, snižuje hladinu cholesterolu, zvyšuje tvorbu příčně pruhované svaloviny (anabolický účinek), napomáhá k úbytku tukové tkáně. Omezuje chuť na sladké. Po jeho konzumaci nastává problém udržet své chuťové buňky na uzdě. Je ale možné, že i pomáhá. Nezbývá než si každý vyzkoušet sám. Chrom způsobuje vyrovnání poklesu inzulínu v těle, který vzniká přílišným nedostatkem nebo naopak nadbytkem cukrů a způsobuje chuť na sladké a častější hlad. Zlepšuje vnímavost svalů na inzulín. Částečně by tedy opravdu chrom tyto nežádoucí reakce mohl omezit. Je důležitým prvkem pro sportovce jak vytrvalostního charakteru tak charakteru silového. Protože u sportovců je větší spotřeba sacharidů jako žádoucího zdroje energie a chrom zlepšuje vstřebávání sacharidů a jejich následného uložení ve formě glukózy do svalové buňky. Je podporující látkou v boji proti cukrovce. Zdrojem jsou játra, pivovarské kvasnice a sýr. |
Mangan | 0,87 mg (44%*) | 2,6 mg (130%*) |
Vitamíny a minerály Mangan Dlouhodobý nedostatek manganu v potravě vede především k problémům v cévním systému, protože dochází k nežádoucím změnám v metabolizmu cholesterolu a jeho zvýšenému ukládání na cévní stěnu. Tento stopový prvek je důležitý pro využití různých vitaminů, např. vitaminu C. Též je nutný pro tvorbu bílkovin, cukrů, tuků a cholesterolu a metabolické procesy v kostech a nervové tkáni. Mangan je obsažen v zelenině, celozrnných výrobcích, ovoci, hřebíčku a zázvoru, kávě a chaluhách. Hrubý nedostatek nebyl popsán, ale z deficitů na metabolických jednotkách je zřejmé, že minerál je důležitý pro udržení integrity kůže a kostí, menstruační cyklu a metabolismus cholesterolu. |
Měď | 0,43 mg (43%*) | 1,3 mg (130%*) |
Vitamíny a minerály Měď Měď je důležitá pro metabolizmus sacharidů v organizmu, ovlivňuje vytváření kostní hmoty a krvetvorbu, ovlivňuje i fungování nervového systému. Je nutná pro tvorbu krevního barviva hemoglobinu a jako součást mnoha reakcí, směřujících k uvolňování energie. Je nepostradatelná , v těle je obsaženo 50-120 mg. Nedostatek vede k poruše metabolismu a růstu. Je obsažena v zelí, lískových ořechách, semínkách, mořských živočiších, játrech a mase. Je to látka, která likviduje peroxidové ionty. Potřeba je 2,0 mg/den. Pozor při větším množství, hrozí předávkování (otrava mědí). Nedostatky se projevují zvýšenou náchylností k infekčním nemocem, poruchami růstu a poruchami kožní pigmentace. Předávkování hrozí také v případě pijete-li vody s vysokým obsahem mědi. Rizikové skupiny: - léky: antacida - špatná výživa - poruchy vstřebávání živin (vysoký věk, chronický průjem, Crohnova nemoc) - porucha funkce ledvin - popáleniny - zvýšený příjem zinku a železa |
Molybden | 16,67 mcg (33%*) | 50 mcg (100%*) |
Vitamíny a minerály Molybden Významnou roli hraje molybden pro prevenci zubního kazu a jeho přítomnost zvyšuje tvrdost zubní skloviny.Nedostatek molybdenu může vést k anémii, zvýšené kazivosti zubů a zhoršení ochrany proti infekci močového měchýře. |
Selen | 23,33 mcg (42%*) | 70 mcg (127%*) |
Vitamíny a minerály Selen Selen funguje v organizmu jako antioxidant, který likviduje volné radikály a tím snižuje riziko vzniku rakovinného bujení. Selen je známý svými antioxidačními schopnostmi. Působí přes tzv. selenoproteiny, které mají enzymatickou aktivitu.Většina příjmu selenu pochází ze stravy rostlinného původu. Množství selenu v půdě se však liší v jednotlivých regionech a je určující pro množství selenu v rostlinách. Selen je obsažen i živočišné stravě, kam se dostává v průběhu potravního řetězce.Selen je ceněn zejména pro své silné antioxidační účinky, chrání před volnými radikály, pomáhá při nedostatku bílkovin. Ve velkém množství je životu nebezpečný.Nalezneme ho v celozrnných produktech, obilných klíčcích, rybách, mase (hovězím), chléb. Doporučená dávka pro dospělé je 55 mg/den.Bezpečnost- Akutní otrava může být způsobena 250 mg selenu v jedné dávce nebo 27-31 mg ve více dávkách a může vést k nevolnosti, zvracení, suchosti vlasů, padání vlasů, přecitlivělosti a svědění konečků prstů, únavě, podrážděnosti a „česnekovému dechu“. Horní limit příjmu veškerého selenu denně byl stanoven na 300 mg. Při nedostatku selenu hrozí zesvětlení vlasů, pigmentace kůže. Funkce: - antioxidační účinek kontroluje hladinu volných radikálů, protože ty mohou poškodit buňky a podílet se na vývoji některých chronických nemocí - selen je nezbytný pro normální funkci imunitního systému a štítné žlázy |
Vápník | 30 mg (4%*) | 90 mg (11%*) |
Vitamíny a minerály Vápník Vápník patří mezi biogenní prvky, které jsou nezbytné pro všechny živé organismy. V tělech obratlovců je základní součástí kostí a zubů, nachází se ale i ve svalech, krvi a dalších tělesných tkáních. Jeden z nejznámějších a nejužívanějších minerálů 2% celkové hmotnosti těla.. V moderní stravě (s výjimkou některých mléčných produktů) jej bývá nedostatek.Vápník je základní součástí kostí a zubů, kterým pomáhá zajišťovat pevnost a tvar. Relativně malé množství je obsaženo v krevní plasmě, kde asistuje při přestupu živin buněčnými membránami. Je také nezbytný pro správnou krevní srážlivost, hojení ran a činnost svalů. Dostatečný a dlouhodobý příjem dobře využitelné formy vápníku je důležitou prevencí v boji proti osteoporóze. Nelezneme jej v mléčných výrobcích, zelenině a ovoci. Dávkování 800 mg/den. Nesmí být podáván při snížené funkci ledvin, zvýšené hladině vápníku, předávkováním vitaminu D. Nedostatek vápníku se projevuje únavou, poruchou srážení krve a podrážděností. Vysoké dávky mohou vést k předávkování zácpa nebo průjem. Rizikové skupiny: - děti, dospívající, starší lidé (snížené vstřebávání vápníku) - těhotenství, kojení - užívání léků (projímadla, tetracykliny, antacida) - vysoký příjem fosforu (limonády, omáčky) a živočišných bílkovin (dochází k okyselení vnitřního prostředí a vápník je tělem používán k neutralizaci kyselosti), volné mastné kyseliny (tvorba rozpustných komplexů s vápníkem), čaj, špenát, rebarbora - menopauza - akutní zánět slinivky břišní - porucha vstřebávání (Crohnova nemoc) - nedostatek vitaminu D (zejména starší lidé) |
Zinek | 5 mg (50%*) | 15 mg (150%*) |
Vitamíny a minerály Zinek Přítomnost zinku v organizmu je nezbytnou podmínkou pro správné fungování řady enzymatických systémů – nejvýznamnější je patrně inzulínový. Přítomnost zinku v potravě je důležitá nejen v době růstu organizmu. Je důležitý pro růst svalů, buňek a podporuje kvalitu mužského spermatu. Zinek je účinný na ekzémy, padání vlasů, akné, lupénku. Podporuje imunitu a hojení kůže. Kpředávkování zinkem dochází jen vyjímečně, doporučená denní dávka je 15mg. Při nadbytku zinku se projeví nevolnost, kovová pachuť, škrundání v břiše, zvracení. Zdrojem zinku jsou játra, potraviny s vysokým obsahem bílkovin, ryby, sýr, celozrnné výrobky a ústřice. Jen pro zajímvost je možné podotknout, že v lidském těle se nachází 2-3 g. Při nedostateku zinku dochází ke ztátě vlasů, depresím, zvýšené náchylnosti k nemocem, chronické únavě, nechuti kjídlu a porušení hojení kožních defektů. Nesmíme jej podávat při akutním selhání nebo závažném poškození ledvin. Zvýšená potřeba zinku je v těhotenství, při kojení, po pooperačním období, při stresu, velkých sportovních výkonech, onemocnění ledvin a jater. |
Železo | 9 mg (64%*) | 27 mg (193%*) |
Vitamíny a minerály Železo Železo je nejdůležitější složkou krevního barviva hemoglobinu, obsaženého v červených krvinkách a sloužícího přenosu kyslíku do všech orgánů. Významným zdrojem železa jsou maso, játra, vaječný žloutek a celozrnné výrobky. Nedostatek železa může způsobit anemii a snížit fyzickou zdatnost nebo odolnost vůči infekcím. Je důležitým prvkem při tvorbě červených krvinek, hemoglobinu. K jeho větší ztrátě u žen dochází v období menstruace. Lze jeho dostatkem zabránit vzniku anémie, nedostatku červených krvinek, chudokrevnosti. Jeho vyšší spotřeba je zejména u sportů vytrvalostního charakteru. Vlidském těle je 3-5 g železa. Doporučené dávkování je 14 mg/den. Pro dvou leté dítě je smrtící dávka 200 – 250 mg/kg tělesné hmotnosti zdraví dospělí bez nežádoucích vedlejších projevů: 25 – 75 mg/den biologickou dostupnost železa zvyšuje vitamin C nesmí se podávat při hemochromatóze a talasemii. Nedostatek železa se projevuje- nevolností, zácpou, ztrátou chuti k jídlu, únavou, zvýšenou vnímavostí k infekcím, v případě těhotenství hrozí riziko předčasného porodu. Rizikové skupiny: - chudokrevnost z nedostatku železa je celosvětově nejčastějším deficitem stopového prvku (zejména v rozvojových zemích v důsledku nedostatku potravin bohatých na bílkoviny) - těhotenství (dvojnásobný požadavek), kojení - fáze růstu - velký sportovní výkon - silné menstruační krvácení - krvácení do zažívacího traktu - léky, zejména antacida, tetracyklin, nesteroidní antirevmatika - speciální strava, např. vegetariánství - interakce se složkami potravin (např. solemi kyseliny šťavelové) - poruchy vstřebávání živin zažívacím traktem |
Bór - Boritan sodný | 0,67 mg | 2 mg | |
Folate | 266,67 mcg | 800 mcg | |
Liposomální vitamín C | 40 mg | 120 mg | |
Vitamin K2 jako MK-7 | 33,33 mcg | 100 mcg |
v 1 kapsli | v 1 dávce 3 kapsle | ||
---|---|---|---|
Betain HCl | 16,67 mg | 50 mg | |
Citikolin (ze stabilizovaného CDP cholinu) | 33,33 mg | 100 mg | |
Jód z BIO řasy | 96,67 mcg | 290 mcg | |
BIO acerola | 26,67 mg | 80 mg |
Celková hmotnost včetně obalu | 400 g |
Udává celkovou hmotnost výrobku včetně jeho obalu. |
---|---|---|
Sazba DPH | 21 % | |
Adresa výrobce: Brainmarket s.r.o., Hladnovská 83, Ostrava, Česká republika |
||
Uvádí na trh: Brainmarket s.r.o., Hladnovská 83, Ostrava, Česká republika |
Prenatal Complex, komplex vitamínů pro těhotné ženy 90 kapslí | 1 107,78 Kč / 100 cps |
---|
703 | Kč |
399 | Kč |
Ke zboží Prenatal Complex, komplex vitamínů pro těhotné ženy 90 kapslí nebyla otevřena žádná diskuze,otázka ani odpověď. Buďte první.
Napište dotaz k produktu, hodnocení nebo recenzi.
Změna popisu a složení zboží, fotografií a cen vyhrazena. Etiketa výrobku a jeho balení se může lišit od zobrazené verze v závislosti na aktuálním balení od výrobce